Záměrem projektu je oslabení nelegálního obchodování s outloněm váhavým v provincii Severní Sumatra a umožnění efektivnějšího vymáhání daných zákonů. Základním kamenem dosažení cílů projektu je provoz záchranného a rehabilitačního centra pro zabavené jedince v rámci organizace ISCP. Tento krok reaguje na doporučení Dr. Chrise R. Shepherda, regionálního ředitele organizace TRAFFIC pro jihovýchodní Asii, který se problematikou ilegálního obchodu s volně žijícími zvířaty hojně zabývá a uvádí, že absence tohoto zařízení je velkou překážkou pro příslušné orgány při efektivním vymáhání daných zákonů. Je potřeba začít jednat ihned, dokud má tato situace stále rozumné řešení, a tím podpořit snahu organizace IAR (International Animal Rescue), která provozuje obdobné záchranné a rehabilitační centrum na ostrově Jáva. O nutnosti zásahu vypovídá také fakt, že na Sumatře obdobná stanice umožňující přijetí zabavených jedinců outloně váhavého chybí a vymáhání daných zákonů je problematické.
Projekt Kukang je koncipován jako komplexní projekt na ochranu outloně váhavého a svým rozsahem se v dané oblasti stává unikátním. Bere v potaz vážnost jednotlivých aspektů, kterými jsou masivní rozsah černého trhu s divokými zvířaty, potřeba existence zařízení pro zabavená zvířata, absence efektivního uplatňování daných zákonů a v neposlední řadě nutnost zvyšování povědomí a vzdělávání o ochraně přírody. Projekt Kukang si dává za cíl detailně se zabývat každým tímto aspektem, a tím redukovat negativní vliv černého trhu na volně žijící populace.
Udržitelnost projektu je definována především dlouhodobou efektivní a komplexní ochranou vybraného druhu, případně i dalších druhů zvířat, které činnost projektu ovlivní.
Oblast Severní Sumatry (Zdroj: Lenka Vondráčková, 2014) |